DACHY KARŁOWICZ, DACH-BUD

więźba dachowa, pokrycia dachowe, dekarz, cieśla

drewniany szkielet dachu

 

Więźby dachowe

Więźba dachowa to drewniany szkielet dachu, który przenosi obciążenia z pokrycia dachowego, obciążenia śniegiem i wiatrem. Ponadto więźba dachowa składa się najczęściej z drewnianych konstrukcyjnych elementów nośnych.

Podsumowując najczęściej spotykane rodzaje konstrukcji więźby dachowej to: więźba krokwiowa, krokwiowo-jętkowa, płatwiowa i płatwiowo-kleszczowa.

dachówki

 

Pokrycia dachowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów mamy w sprzedaży klasyczne dachówki ceramiczne oraz dachówki cementowe wysokie jakości, blachodachówki, jak również blachy na dachy: trapezowe i panelowe oraz gonty bitumiczne dachowe.

Dzięki użyciu takich materiałów, w krótkim czasie, ale za to skutecznie i na długo z pewnością uda się Państwu pokryć swój dach wybranym materiałem.

dach z dachówek

 

Dachy

Dach jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, podobnie jak wybór wykonawcy. Przede wszystkim kształt dachu może być płaski, stromy, mansardowy czy naczółkowy.

O wyborze rodzaju dachu, decydują przede wszystkim walory architektoniczne uwarunkowania krajobrazowe, wymogi miejscowego planu zagospodarowania, koszt wykonania dachu, walory eksploatacyjne użytych materiałów.