AKADEMIA CENTRUM EDUKACJI I ANIMACJI

organizacja urodzin, terapia rodzinna, zajęcia indywidualne i grupowe, seksuolog

logo akademia centrum edukacji

 

Nasza Akademia ma już rok. Otworzyliśmy się w czerwcu ubiegłego roku, data nie jest przypadkowa, ponieważ był to 1 czerwca - Dzień Dziecka. To właśnie głównie na dzieciach skupia się cała nasza oferta. Chcemy wspólnie tworzyć miejsce pełne wspaniałej energii, w którym każde dziecko spędzi niezapomniany czas.

 

trzebnica edukacja

 

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

terapia ręki, zajęcia indywidualne

• Terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna jest skierowana do dzieci o specjalnych potrzebach kształcenia. Specjalistyczne działania mają na celu niesienie pomocy dzieciom, które borykają się z różnego rodzaju nieprawidłowościami rozwoju i zachowania. Terapia pedagogiczna jest szczególnie ważna na początku kariery szkolnej dziecka. Celem terapii jest stymulowanie rozwoju dzieci poprzez budowanie wiary we własne siły, eliminowanie przyczyn niepowodzeń oraz wyrównywanie braków umiejętności. 
Terapię pedagogiczną prowadzimy w formie indywidualnej.


• Terapia ręki

Terapia ręki, to terapia związana z nieprawidłowym rozwojem motorycznym u dziecka, polega na usprawnianiu ruchów rąk. Celem jest rozwinięcie zdolności manualnych u dziecka. Terapia jest skierowana do dzieci z trudnościami takimi jak: pisanie, rysowanie, wiązanie sznurowadeł, zapinanie guzików, stanie na jednej nodze, jazda na rowerze, układanie drobnych przedmiotów. Terapia ręki jest bardzo zindywidualizowana, każde dziecko potrzebuje innego zestawu ćwiczeń.

 

ZAJĘCIA GRUPOWE

ZAJĘCIA GRUPOWE, SENSORYCZNE ARTYSTYCZNE
• Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych

Zajęcia mają na celu stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez zabawę oraz budowanie więzi pomiędzy dzieckiem, a rodzicem. W zajęciach uczestniczą rodzice wraz ze swoimi pociechami. Radosne zabawy angażujące wszystkie zmysły dziecka wpływają na rozwój ruchowy i poznawczy. Szczególne znaczenie mają ćwiczenia motoryki małej, która stanowi podstawę rozwoju intelektualnego oraz mowy. Na zajęciach stymulowana jest percepcja wzrokowa i słuchowa. Dzieci uczą się współżycia w grupie rówieśniczej, komunikowania się i wyrażania swoich emocji. Podczas zajęć obserwujemy dzieci, wzmacniamy ich mocne strony, ale też mamy możliwość wychwycenia nieprawidłowości rozwojowych, aby w porę móc zainterweniować.


• Warsztaty artystyczne

Warsztaty to jeden z najpopularniejszych rodzajów zajęć zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. W trakcie ich trwania, mali uczestnicy mogą nie tylko malować lub rysować, ale również poznawać nowe, interesujące techniki artystyczne. Podczas zajęć dzieci zdobywają nowe umiejętności, a oprócz tego mają szansę do nawiązania znajomości z rówieśnikami.
Co tydzień inne zajęcia.

 

TERAPIA RODZINNA


Terapia rodzinna to forma terapii psychologicznej, której celem jest rozwiązanie problemów i konfliktów w rodzinie oraz odbudowa więzi między jej członkami. Polega na odnalezieniu źródła kryzysu oraz sposobów na jego pokonanie, czym służyć ma cykl
spotkań, w których uczestniczą rodzice, dzieci i terapeuta prowadzący. Członkowie rodziny wraz z terapeutą rozmawiają o trudnościach we wzajemnych relacjach, określając wspólnie źródła konfliktu, nazywając je oraz wspólnie pracują nad ich rozwiązaniem.
Wskazana jest w sytuacjach, gdy relacje między domownikami są zaburzone, a więc, często dochodzi między nimi do kłótni i konfliktów, mają trudności z rozpoznaniem swoich potrzeb, nie czują ze sobą więzi, brakuje im bliskości, zrozumienia i wsparcia.

TERAPIA RODZINNA

 

POMOC PSYCHOLOGICZNA


To forma niesienia pomocy, która odbywa się w zaciszu gabinetu, w atmosferze autentyczności i spokoju, podczas której możemy zobaczyć, w jaki sposób funkcjonujemy w relacji z drugim człowiekiem, jakie mamy opory i ograniczenia, gdzie mamy możliwość pokazania własnego wnętrza takiego, jakim jest naprawdę, bez masek, udawania czy tłumienia emocji. Spotkanie z psychoterapeutą staje się lustrem, w którym możemy zobaczyć prawdziwe odbicie naszych problemów. Sesje terapeutyczne odbywają się cyklicznie (minimum raz w tygodniu), dzięki czemu, terapeuta i pacjent, mogą zbudować opartą na zaufaniu relację, będącą podstawowym ogniwem w procesie zmiany.
Częstotliwość spotkań i długość trwania całego procesu, jest uwarunkowana Twoim stanem psychicznym.

 


• Trening umiejętności społecznych, zajęcia socjoterapeutyczne

Trening umiejętności społecznych ma na celu nauczyć jego uczestników m.in. tego, jak reagować na swoje emocje, jak komunikować się z innymi ludźmi, czy jak współpracować w grupie. Podczas terapii inicjowane są m.in. różne scenki, gdzie jedni uczestnicy treningu odgrywają jakieś role przydzielone im przez terapeutę, a później cała grupa analizuje zaprezentowane przez odgrywających zachowania. Uwaga uczestników treningu kierowana jest m.in. ku stylom komunikacji, którymi się oni posługują – terapeuta wskazuje, które wypowiedzi mają charakter asertywny, które pasywny, a które ocierają się o styl agresywny. Terapeuta, ale i również uczestnicy treningu zwracają danemu członkowi grupy uwagę na to, jakie to prezentuje on zachowania. Jednym z celów treningu umiejętności społecznych jest zamiana niekorzystnych zachowań, przedstawianych przez pacjenta na takie, które są bardziej akceptowalne w społeczeństwie.

 

POMOC PSYCHOLOGICZNA

 

Co jeszcze?

URODZINY IMPREZY

Animacje urodzinowe - W czasie przyjęcia urodzinowego spędzisz z nami wyjątkowe chwile. Animator poprowadzi najrozmaitsze zabawy i animacje co z pewnością będzie gwarantem udanej imprezy!

 

Sala zabaw - W Akademii mamy sale zabaw wyposażoną i dostosowaną pod potrzeby dzieci. Mnóstwo zabawek, drewniany domek, zabawkowa kuchenka, kulki, lalki – to tylko część tego, co oferuje nasza sala zabaw!

 

 Co nas wyróżnia? Przede wszystkim kreatywność! Stawiamy na rozwój, nie lubimy się powtarzać. Ciągle staramy się dodawać do naszej oferty nowe zajęcia, wychodząc na przeciw potrzebom, które obserwujemy wśród dzieci.

 Jeśli chodzi o obsługę online, to jesteśmy obecni w mediach społecznościowych. Na naszym Fanpag’u na Facebooku znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Umieszczamy tam również relacje z tego, co się u nas aktualnie dzieje, informacje na temat zajęć oraz wycieczek. Odpisujemy na wiadomości tak szybko, jak to możliwe, pozostając tym samym w stałym kontakcie z osobami, które mają do nas jakieś zapytania. W przyszłości mamy w planach również stworzenie strony, która ułatwi nam prowadzenie zapisów online.