Szukaj

INSTALACJE GAZOWE

montaż, serwis, LPG, instalacje BRC, STAG, KME - EKO ALMA SERWIS

eko alma logo

 

 

MONTAŻ INSTALACJI GAZOWYCH

 

legalizacja zbiorników LPG

instalacje BRC, STAG, KME

 

 

10 LAT W BRANŻY

 

Nasz serwis posiada wieloletnią tradycję w montażu i serwisowaniu samochodowych instalacji gazowych wszystkich generacji. W ciągu ponad 10-cio letniego okresu działania zamontowanych zostało z powodzeniem kilka tysięcy instalacji zarówno do samochodów wieloletnich, jak i do aut nowych, na zlecenie salonów samochodowych.

Obsługujemy klientów z rejonu Oławy, Brzegu, Wrocławia, Jelcza Laskowic, Strzelina, Oleśnicy jak również z terenu Niemiec.


Specjalizacją firmy jest montaż i serwis włoskich instalacji LPG pochodzących bezpośrednio od producenta oraz profesjonalne szkolenie dla monterów instalacji gazowych w oparciu o posiadane uprawnienia Ministerstwa Infrastruktury.

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie firmy MTM srl producenta systemów pod marką BRC jest gwarancją najlepszej techniki i technologii w branży samochodowych instalacji gazowych.
[SinglePic nie odnaleziony]Montowane systemy, szczególnie Sequent 24 oraz Sequent Plug & Drive,  przeznaczone są zarówno do silników o bardzo dużych wymaganiach technicznych, jak i do prostych konstrukcji.


Oba systemy wyposażone są w jednolitą, dopasowaną do siebie kompletację, stanowiąc przeciwwagę do popularnych dzisiaj składanek np. Stag, Zenit, ESGI. Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na korzystanie z najwyższej normy jakości . Zakres i jakość proponowanych usług uhonorowane były min. Złotym Laurem Klienta oraz pozytywnymi opiniami  niemieckiego TUV.

 

Instalacje

Instalacje gazowe – rodzaje

Od wielu lat utrzymuje się w Polsce korzystna tendencja z ponad 50% różnicy między ceną benzyny a ceną autogazu. Dlatego też wielu właścicieli pojazdów w naszym kraju decyduje się na montaż instalacji  LPG lub CNG . Decyduje o tym dostępność tego rodzaju paliwa na stacjach oraz wysoki poziom bezawaryjności nowych instalacji LPG.

Duże zróżnicowanie w silnikach samochodowych wymaga zastosowania różnych instalacji gazowych. W przypadku montażu LPG wyróżnia się jak dotąd, pięć generacji układów. Podstawowym czynnikiem decydującym jaki  rodzaj instalacji gazowej zamontować jest typ układu zasilania paliwa zastosowany w samochodzie. Kierowcy sugerują się zazwyczaj takimi elementami jak rodzaj instalacji gazowej, cena oraz renoma rynkowa warsztatu montującego.

Rodzaje instalacji gazowych:

I generacja – stosowana jest do silników w którym wykorzystano gaźnik lub wtrysk bez sondy lambda (rozwiązanie spotykane raczej w starszych samochodach). Jest to także najtańszy typ instalacji- średnia cena to ok. 1 300 zł. Przejęcie z zasilania benzynowego na LPG dokonywane jest różnie.

II generacja – stosowana w silnikach nowszych, wyposażonych w jedno- lub wielopunktowy wtrysk paliwa z podstawowym sterowaniem elektronicznym, sondą lambda i katalizatorem. Przejście z benzyny na gaz dokonywane jest automatycznie i uzależnione jest od obrotów silnika. Cena montażu takiej instalacji waha się w granicach od 1300 do 1 600 zł w zależności od rodzaju samochodu i zaawansowania technicznego silnika.

III generacja – montowana jest głównie do samochodów z silnikami z wielopunktowym wtryskiem paliwa sterowanym elektronicznie, z katalizatorem oraz plastikowym kolektorem. Średnia cena usługi wynosi od 1 600 do 2 000 zł.

IV generacja – ten rodzaj instalacji gazowej wykorzystywany jest w autach z sekwencyjnym wtryskiem gazu w fazie lotnej. Każdy z wtryskiwaczy przeznaczony jest dla jednego cylindra a automatyczny proces przełączenia się z benzyny na gaz jest niezauważalny i pozbawiony charakterystycznych „szarpnięć” i „strzałów”. Instalacje te są w tej chwili najbardziej popularne na rynku. Cena montażu kształtuje się  od 2 200 zł.

V generacja – najdroższa ze wszystkich obecnie stosowanych serii instalacji gazowych (ceny zaczynają się od 8 500 zł). Wyróżniają się sekwencyjnym wtryskiem gazu w fazie ciekłej pompowanym pod ciśnieniem 10-12 bar eliminując dławienie się silnika w zimie.